Granule.cz - žádné krmivo - opravdové jídlo!
 >  Jak často mám měnit granule pro svého psa?

Jak často mám měnit granule pro svého psa?

 

Existuje mnoho dobrých důvodů proč obměňovat pravidelně granule pro vašeho mazlíčka. Psi jsou od přírody uzpůsobeni k tomu, aby konzumovali celou škálu různých druhů potravin a získávali tak z každé z nich potřebné látky pro svůj vývoj a zdraví. Je nepřirozené je stále krmit jedním druhem stravy. Pravidelná změna potravy vám pomůže zajistit, aby žádná složka výživy dlouhodobě nescházela nebo jí nebyl nadbytek.


Rozmanitost je součást života. Kdo by chtěl jíst stejné jídlo každý den několik měsíců nebo roků? Budete-li pravidelně střídat granule, váš pes nebude vybíravý ani frustrovaný. Nejdůležitější ale je, že tato jednoduchá věc pomáhá zabránit rozvoji alergií. Většina alergických reakcí vzniká během dlouhé doby. Nejjistější způsob jak rozvíjet alergii například na kuřecí maso je každodenní a dlouhodobá  konzumace granulí s kuřecím masem. 


To znamená, že nejlepší způsob jak předejít alergickým reakcím je pravidelná změna krmiva. Pokud tedy krmíte granulemi, kde hlavní složkou je například kuře, je dobré přejít na granule s jehněčím, krůtím nebo lososem. Ostatní složky by také měly být jiné. Rýži vyměnit za brambory, proso, ovoce, zeleninu. Nemusíte nutně měnit vaši oblíbenou značku, jestliže její různé receptury oplývají rozmanitostí použitých surovin. Výborných značek je dostupných mnoho, rotace mezi výrobci je ideální řešení. 


Granule je dobré měnit minimálně jednou za tři měsíce. Jestiže váš pes dobře snáší změnu potravy, je ideální kupovat každý pytel jiný. K oblíbeným příchutím se můžete samozřejmě vracet častěji, než k těm, které vaším mazlíčkům moc nechutnají.


Je dobré přecházet na nové granule postupně tak, že smícháte nové se starými dohromady. Nejdříve zhruba 1/4 nového. Jestliže se nedostaví žádné gastrostřevní problémy, můžete podíl nového krmiva postupně zvyšovat. Jestliže se v jakékoli fázi přechodu dostaví problémy se zažívaním, odložte zvýšení množtví nového krmiva a počkejte až se stav upraví. Většina těchto problémů nastává z důvodu překrmení. To se týká zejména krmiv s vysokým podílem masa, kdy předešlé granule neobsahovaly maso skoro žádné. Jestliže budete pravidelně střídat granule, časem se dopracujete k přímému přechodu, kdy jeden den dokrmíte staré granule a druhý den začnete krmit nové a to absolutně bez zažívacích problémů. 


Výrobci granulí neustále přicházejí s novými trendy a je velice příjemné vidět vytrvalou snahu některých z nich o pestrost použitých surovin. Jiní dále hledají cesty jak stlačit výrobní náklady použitím méně kvalitních nebo levnějších surovin. Nic není statické a vše je v pohybu.


Změna je život.

pytlíky na bobky
Anketa