Granule.cz - žádné krmivo - opravdové jídlo!
 >  Jaké granule jsou nejlepší pro mého psa?

Jaké granule jsou nejlepší pro mého psa?

 

 

Jak už jiště tušíte, jediná správná odpověď neexistuje. Záruka toho, že nejlépe hodnocená krmiva (třeba psí granule s nejvyšším obsahem masa), budou vyhovovat každému psu, není a nebude. Nalezení toho nejlepšího jídla pro vašeho psíka bude trochu složitější, ale výběr je košatý. Máte-li chuť, pojďme se na to podívat.

 

Granule, které nabízíme na našem e-shopu, jsou skvěle hodnoceny srovnavači kvality surovin v krmivech Dog Food Analysis a Dog Food Advisor. Podívejte se na tyto stránky, dozvíte se opravdu mnoho zajímavých informací. V současné době se těší velkému zájmu především Dog Food Advisor, jehož editor Mike Sagman přináší opravdu aktuální informace.

 

Dalším vodítkem pro správný výběr je každoročně seznam nejlepších světových krmiv, který sestavuje nezávislý kynologický časopis Whole Dog Journal. Podívejte se, jaká jsou kritéria pro zařazení do žebříčku TOP DRY FOODS. V tomto článku narazíte i na jmenovitý seznam výrobců a dozvíte se, zda jsou jejich receptury dostupné v České republice.  

 

V Evropě žádný podobný žebříček kvality nemá bohužel dostatečnou "prestiž" a narazíte-li na nějaký, jde většinou o subjektivní dojmy a reklamní tvrzení bez konkrétních důkazů a metrik. Neznamená to ale, že evropští výrobci nemají co nabídnout. Právě naopak! Nabídka je stále širší a stále více evropských receptur předčí svým složením a funkčností své "americké" vzory.

 

Na tomto místě je důležité položit si pár jednoduchých otázek.

 

  • Vnímáte svého psa jako masožravce a chcete ho jako masožravce krmit?
  • Jsou pro vás jasnou prioritou druhově určené složky krmiva?
  • Preferujete krmivo konzervované přírodní cestou?
  • Považujete chelátové minerály v potravě jako důležitou nadstavbu výživy?
  • Vnímáte využití probiotik a prebiotik jako nedílnou součást kvalitní stravy?

 

Jestliže jste si na všechny otázky odpověděli kladně, jsme tu pro vás. Ostatní musíme zklamat a poslat do náruče světových gigantů.

 

 

Podívejte se z jakých surovin je krmivo sestaveno!

První záložka na kartě zboží. Tam jsou seřazeny jednotlivé suroviny za sebou tak, že surovina s nejvyšším podílem v krmivu je uvedena na prvním místě, druhá nejvýše zastoupená složka na druhém místě atd. Na základě toho můžeme kvalifikovaně odhadnout podíl jednotlivých složek. Někteří výrobci již začali uvádět procentuální podíl hlavní složek a to je skvělá zpráva! Můžeme se soustředit na kvalitu jednotlivých složek.  

 

 

Jaké suroviny chcete vidět v krmivu? 

Nejspíše maso nebo masovou moučku. Psi jsou masožravci, potřebují maso. Maso by mělo být označeno podle toho, z čeho pochází. Kuřecí maso, krůtí maso, jehněčí moučka atd. Formulace typu dehydrované drůbeží bílkoviny, vedlejší výrobky živočišného původu a jiné neidentifikovatelné výrazy, svědčí o neochotě výrobce přesně deklarovat, co všechno krmivo obsahuje. Věřte, může to být cokoliv. 

 

Suroviny jsou uvedeny v pořadí podle jejich hmotnosti, ale je tu další věc. Aby pořadí složek vypadalo lépe, výrobce uvádí různé součásti stejné složky jako samostatné položky. Tak například složení - kukuřice, kukuřičný lepek, kukuřičná mouka je  stále stejná surovina, a to kukuřice. Tyto složky dohromady mohou několikanásobně převyšovat obsah masa v krmivu, přitom maso může být první na seznamu použitých surovin. Proto nespoléhejte pouze na první místo v seznamu surovin. Nebo si naopak pomůže formulací "drůbeží maso" a sloučí tím různé druhy masa dohromady tak, aby první složka krmiva byla živočišného původu.

 

Další co hraje důležitou roli je, že surovina například "čerstvé kuřecí maso" nebo "kuře" je včetně obsahu vody (80%). Voda je ale v průběhu zpracování granulátu odstraněna a tato složka by byla s velkou pravděpodobností v seznamu surovin uvedena mnohem dále. Nezapomínejte však na to, že voda je obsažena i v dalších použitých surovinám. Jednoduše tak vypočítat podíl masa v krmivu nelze.

 

Použití čerstvého masa má však i své výhody. Tato surovina je "vařena" pouze jednou a uchovává si tak více živin než moučka z masa (sušené maso).

 

Jestliže preferujete použití čerstvých surovin v krmivech pro psy, vyzkoušejte granule NOW! Fresh Grain Free. Čerstvé vykostěné maso a dostatek luštěnin, zeleniny a ovoce. Něco jako "Caesar salát". Různorodé složení, opravdu holistika se vším všudy.

 

Enormní porci masa obsahují receptury Canidae a to zejména receptury PURE. Jestliže preferujete množství živočných proteinů, jsou tyto receptury určené právě pro Vás.

 

Dáváte-li přednost krmivu rozdělenému podle věku a velikosti psa, jsou pro vás připraveny receptury Nutra Gold. Granule Nutra Gold mají i speciální řadu bez obilovin. Nižší hladina bílkovin i tuku vám pomůže při přechodu z "komerčních" krmiv. 

 

Taste of the Wild je další krmivo s vysokých obsahem masa. Proto je oblíbeno zejména aktivními pracanty a vzhledem k příznivé ceně i velkými psy. Jestliže krmíte granulemi, které obsahují malé množství masa, zkuste nejprve recepturu Sierra Mountain nebo Pacific Stream. Tyto granule mají nižší hladinu bílkovin i tuku a právě to vám pomůže zajistit bezproblémový přechod na TOW.

 

Granule Akela jsou pro opravdové fajnšmekry, nebo pracovní a sportovní psy. Máte-li mlsného psa a můžete si dovolit tyto vyjímečné granule, není co řešit. Nové technologie výroby dokáží do granulí "dostat" až 80% masa. Hledáte-li granule s extrémní porcí masa, Akela by měla být na seznamu. 

 

Receptury GO! Natural mají omezený počet použitých surovin, proto jsou vhodné pro vašeho citlivého psa. Nízký obsah provitamínu A předurčuje tyto receptury pro psy se sklonem k reznutí. Přecházíte-li z komerčních krmiv, receptury GO! jsou ta správná cesta.

 

Rob Downey má díky své musherské minulosti dokonalé znalosti o výživě psů. Společně se svými spolupracovníky sestavil receptury bez obilovin Annamaet. Tyto receptury získaly nejvyšší hodnocení DogFoodAdvisor. V nabídce najdete i granule Lean s nízkou hladinou tuku.

 

Nově jsme přidali do nabídky granule pro psy Wolfsblut. Vyrábí se v Anglii a nabídka receptur Wolfsblutu je obdivuhodná. Hledáte-li granule s nízkým alergickým potenciálem, určitě si vyberete. V nabídce Wolfsblutu najdete 6 různých receptur jenom pro štěňata - to je přeci paráda! 

 

Kanadský výrobce Nutram podstatně vylepšil receptury a to mu zajistilo místo mezi nejlepšími krmivy pro rok 2016 - TOP DRY FOODS. Široká nabídka receptur by mohla být skvělou alternativou pro Vašeho psíka. Speciální receptury podle velikosti plemene, stáří psa nebo speciální receptury bez obilovin rozhodně stojí za vyzkoušení.

 

Granule pro psy Artemis jsou stálicí na českém trhu. Holistická výživa z Kalifornie si získala stálou klientelu, která na granule Artemis nedá dopustit. Receptury jsou rozděleny podle velikosti psa a jeho životní fáze. Hledáte-li léty osvědčené granule, vyzkoušejte je. 

 


Potřebujete se na něco zeptat nebo poradit? KONTAKTUJTE NÁS! 

 


 

 

 
 
pytlíky na bobky
Anketa