Granule.cz - žádné krmivo - opravdové jídlo!
 >  Nejlepší granule pro psy pro rok 2017 podle Whole Dog Journal a jejich kriteria.

Nejlepší granule pro psy pro rok 2017 podle Whole Dog Journal a jejich kriteria.

Approved Dog Food (Top Dry Food) - Nejlepší granule pro rok 2017 podle Whole Dog Journal  

 
 

Časopis Whole Dog Journal již tradičně začátkem roku vydal přehled nejlepších značek granulí pro rok 2017. Letos se nejmenuje Top Dry Foods, ale vrátil se k původnímu názvu Approved Dog Food. Co je ale důležité, najdete v něm přehled značek granulí, které splňují kriteria pro zařazení do seznamu. A jsou mezi nimi i značky, které koupíte v našem eshopu!

 
 
 

Granule uvedené v přehledu Approved Dog Food časopisu Whole Dog Journal obsahují vysoce kvalitní proteiny (bílkoviny) a tuky. Ve složení taktéž najdete celé a nezpracované ovoce i zeleninu. Vždy se ujistěte, že granule které kupujete obsahují druhově určené maso (uvedené ve složení receptury například jako "kuřecí maso" nebo "hovězí maso"). Vyhněte se granulím, které mají mlhavý popis složení (například "drůbeží maso" nebo "masová moučka"). Granule s etiketou, která Vás neinformuje přímo o druhu použitého masa (naopak její popis zní jen jako "produkty živočišného původu") by měly být okamžitě mimo Váš zájem kvůli nízké kvalitě požitých složek.

 
 

Jaká jsou přesná kriteria Whole Dog Journal pro hodnocení granulí a zařazení do seznamu?

 
 

Seznam schválených značek granulí je založen na posouzení všech složek, které granule obsahují, uvedených na obalu krmiva. Tam si je může přečíst každý. Vždy se chovatelům doporučuje, aby tyto etikety četli ještě před nákupem a rozuměli jejich významu. Šéfredaktorka WDJ Nancy Kerns říká: 

 

Hledáme nezbytné ingredience

 

ujistěte se, že vybrané granule obsahují následující složky, jež jsou známkou kvality.

 
  • Prvotřídní zdroje bílkovin: Hledejte granule, které mají vysoký podíl živočišných bílkovin a tuku - buď konkrétní maso nebo jednodruhovou masovou moučku. Na etiketě chcete nalézt například "kuřecí maso" nebo "hovězí maso". Pokud je tam uvedeno pouze "maso a výrobky živočišného původu" bez dalšího určení, je to známka nízké kvality použitých surovin.
 
  • Druhově určené maso jako jedna z prvních dvou položek ve složení - nebo ještě lépe dva zdroje masa na prvních třech místech složení (třeba jako kuřecí maso a kuřecí moučka). Maso je pro psa nejpřirozenější zdroj bílkovin, obsahuje aminokyseliny důležité pro jeho zdraví. Správný mix živočišných bílkovin pomáhá zlepšit aminokyselinový profil.
 
  • Celá a předem nezpracovaná zrna, ovoce, zelenina a další ingredience - mají největší šanci projít procesem výroby bez poškození a ztráty svých výživných látek - vitamínů, enzymů a antioxidantů.
 
 

Vyhýbáme se těmto nežádoucím složkám

 

Při pročítání složení si všimněte, jestli jsou obsaženy nežádoucí složky. Krmivo vysoké kvality jich obsahuje jen minimální množství.

  • Vedlejší produkty živočišného původu - průzkumy potvrdily, že kvalitní suroviny bývají zpracovány a skladovány pečlivěji a lépe než ty levné či vedlejších produkty. Není ani možné zjistit kvalitu takových složek. Pokud jsou však ve složení obsaženy, tak jen jako pomocné složky a neměli bychom je nalézt mezi prvními pěti složkami.
 
  • Obecný popis zdroje tuků - Živočišný tuk je složka, kterou v některých granulích najdete. Tou může být skoro cokoli. Od nezdravého, tajemného mixu různých tuků po recyklovaný olej z kuchyně. Lépe je "hovězí tuk" nebo "kuřecí tuk". Takže čím podrobněji je tuk specifikován, tím lépe. (Nechceme domýšlet, co je to složka nazvaná "živočišná příchuť". I takovou jsme ve složení objevili.)
 
  • Umělé konzervanty, včetně BHA, BHT nebo ethoxyquin - Přírodní konzervanty jsou tokoferol (sloučenina s vitamínem E), vitamín C nebo extrakt z rozmarýnu. Všimněte si, že přírodně konzervované granule nemají tak dlouhou dobu spotřeby jako uměle konzervované. Kontrolujte si datum doporučené spotřeby na obalu.
 
  • Umělá barviva - Váš pes se nestará o barvu granulí. Nevystavujte ho dávce chemie ze zbytečných barev. Také se vyhněte granulím s propylenglykolem. Ten se přidává pro udržení vlhkosti žvýkacích pokrmů.
 
  • Umělá aromata - Zdravé granule pro Vašeho psa budou lákavě vonět po obsaženém mase a tuku.
 
  • Sladidla - Psi mají chuť na skladké stejně jako my. Kukuřičný sirup, sacharóza, amoniový glycyrhizzin a další sladidla se přidávají do méně kvalitních krmiv, aby se zvýšila jejich přitažlivost. Ale umělá sladidla mohou zhoršit nebo vyvolat některé zdravotní obtíže, včetně cukrovky.
 

Může být, že jsou na trhu i další granule, které splňují naše kriteria a Vy je v přehledu nenajdete. Možná je neznáme. Přečtěte si jejich etiketu, seznamte se složením a porovnejte, jestli splňují naše kriteria. A pokud také vyhovují Vašemu psovi, pak je to skvělé. 

 
 

A teď už pojďme bez dalších okolků na přehled vybraných granulí Approved Dry Dog Food časopisu Whole Dog Journal pro rok 2017!

 
 

Toto jsou značky, které jsou dostupné v České republice. Podtržené najdete v našem e-shopu.

 
 

Ostatní značky zařazené do letošního přehledu WDJ

(Podle abecedy)
 
ADDICTION
AVODERM
BOREAL
BLACKWOOD
CARNA4
CASTOR&POLLUX
CHICKEN SOUP
DR. GARRY'S BEST BREED
DR. TIM'S PETFOOD
EAGLE PACK
FROMM FAMILY FOODS
GRANDMA MAE'S
HALO
HOLISTIC SELECT
IAMS HEALTHY NATURALS
LIFE'S ABUNDANCE
LOTUS PET FOOD
MERRICK
NATURE'S SELECT
NATURE'S VARIETY
PARTY ANIMAL
PET CHEF EXPRESS
PINNACLE
PREMIUM EDGE
PROFESSIONAL+
SOLID GOLD
SPORT DOG FOOD
TUSCAN NATURAL
VERUS PET FOODS
WHOLE EARTH FARMS
WELLNESS
 
 

Níže uvedení výrobci produkují granule, které splňují naše kriteria a každý se již v minulosti v našem přehledu objevil. Do uzávěrky jsme však od nich nezískali všechny požadované doklady a analýzy, proto jsou uvedeni odděleně.

 
Azmira
Back to Basics
Bake to Nature
Blue Buffalo 
ByNature
California Natural
Canine Caviar
Dogswell
Dr. E’s Limited Ingredient
Drs. Foster & Smith
Earthborn Holistic
Evo
Great Life 
Health Extension
Hi-Tek Naturals
Horizon
Leonard Powell Signature
Life-4K9
Natural Planet
Newman’s Own
Nutrisource
Nutro Ultra
Pioneer Naturals
Petguard
PureVita
SmartPak
Spring Naturals 
Precise
Viand
Zignature
 
 
  
Tak toto je přehled těch nejlepších značek granulí pro rok 2017 podle časopisu Whole Dog Journal, které jsou prodávány v USA a Kanadě. Z různých důvodů nelze dovážet do EU většinu oceněných granulí. Přesto se Vám snažíme zajistit co nejširší sortiment od výrobců, kterým záleží na kvalitě granulí, ať již pocházejí z USA, Kanady nebo z EU. Pokud si z něj vyberete, bude to skvělá zpráva pro Vašeho psa!

 

pytlíky na bobky
Anketa