Granule.cz - žádné krmivo - opravdové jídlo!
 >  TOP DRY FOODS 2014 - Whole Dog Journal

TOP DRY FOODS 2014 - Whole Dog Journal

 

Nejlepší granule pro psy v roce 2014 jež obstály v testu Whole Dog Journal.


Už 17 let sestavujeme seznam těch nejlepších granulí pro psy. Řekneme Vám, jak definovat a identifikovat kvalitní složky krmiva a jak rozeznat složky, které kvalitní nejsou. A nakonec jsme vytvořili seznam výrobců, kteří splňují všechna naše kritéria.


Existuje mnoho různých faktorů , které je třeba zvážit při výběru správného jídla pro Vašeho psa. Nejdůležitější jsou však igredience z nichž jsou granule sestaveny. Na jedné straně opět uvedeme suroviny jež chceme vidět na etiketě krmiva, na straně druhé složky, jež do prvotřídního krmiva nepatří.


Pro některé z Vás to bude zbrusu nová informace. Krásné obrázky šťavnatých steaků, lesknoucí se růžová kuřecí prsa, orosená mrkev a kouřící miska rýže na obalu krmiva nejsou zárukou kvality granulí. Podívejte se na složení! Možná budete v šoku až zjistíte, že většina obsahu pytle je kukuřice a steak z obrázku se proměnil ve vedlejší produkty živočišného původu. 


Zdravíme zkušené čtenáře etiket! Odměna za Vaši námahu bude sladká!


Podívejte se na charakteristické znaky kvality těch nejlepších granulí pro psy.

Spousta druhově určených zdrojů živočišných bílkovin v horní části seznamu složek. Jednotlivé ingredience jsou na etiketě seřazeny podle hmotnostního podílu v krmivu.


Druhově určené živočišné bílkoviny - kuřecí maso, hovězí maso, jehněčí moučka atd. "Maso a výrobky živočišného původu" jsou příkladem nekvalitního zdroje bílkovin. "Drůbeží maso" také není zrovna to pravé. 


Čerstvé maso na prvních místech ve složení. Čerstvé maso ale obsahuje podstatnou část vody, která se při procesu "vaření" vypaří. Je potřeba hledat další zdroje živočišných bílkovin v krmivu, tak aby podíl živočišných bílkovin byl adekvátní pro krmení masožravce.


Ovoce, zelenina a celá zrna obilí. Čerstvé a nezpracované, plné vitamínů, enzymů a antioxidantů. Jednotlivé zpracované frakce těchto složek jsou znakem méně kvalitních krmiv. Nelekejte se ale jednotlivostí, například rajčatových výlisků nebo rýžových otrub. Čím dále je ale na seznamu ingrediencí v krmivu naleznete, tím lépe.  


Níže uvádíme "věci" které nechceme najít v seznamu složek.


Vedlejší výrobky živočišného nebo rostlinného původu. Druhově určené složky jsou před zpracováním udržovány v čistotě a chladu. To ale nemusí platit o vedlejších produktech. 


Neurčené tuky. "Živočišný tuk" to je opravdové peklíčko neurčeného původu. "Drůbeží tuk" je kvalitativně horší ingredience než určený "kuřecí tuk" nebo "lososový olej".  


Přidaná sladidla. Sladká chuť, v mnoha případech přesvědčí Vašeho psa sníst cokoli.


Umělá barviva, příchutě nebo konzervanty - BHA, BHT a ethoxyquin. Vašemu psu je úplně jedno jakou barvu granule mají, to co by ho mělo nalákat je prvotřídní maso a tuk. Přírodní konzervační látky, jako tokoferoly (vitamín E), vitamín C a extrakt z rozmarýnu jsou známkou kvalitních krmiv. Pozor ale na poměrně krátkou minimální použitelnost krmiva.


Seznam TOP DRY FOODS 2014 obsahuje 57 výrobců jejichž výrobky jsou dostupné v USA a Kanadě. Do EU, potažmo do České republiky, se jich ale dováží jen pár. Uvedu zde tedy pouze výrobce granulí, jež jsou dostupné v České republice. Podtržené značky naleznete v našem eshopu.


ANNAMAET, Telford, PA, USA, annamaet.com

ARTEMIS (Fresh Mix), Carson, CA, USA, artemiscompany.com

CANIDAE, San Luis Obispo, TX, USA, canidae.com

CHAMPION PETFOODS (Acana, Orijen), Morinville, Canada, championpetfoods.com

DIAMOND (Taste of the Wild), Meta, MO, USA, tasteofthewildpetfood.com

FIRSTMATE, Nort Vencouver, Canada, firstmate.com

MIDWESTERN PET FOODS, INC (Earthborn Holistic), Evansville, IN, USA, earthbornholisticpetfood.com

NATURAL BALANCE, Pacoima, CA, USA, naturalbalanceinc.com

PETCUREAN (NOW!, GO!), Chilliwac, Canada, petcurean.com

 

Podívejte se na TOP DRY FOODS 2015

pytlíky na bobky
Anketa