arrow-down arrow-down-menu arrow-right arrow-top basket close delete envelope filter fly heart home check menu phone search thumbup user truck arrow cart user2 zoom

Na velká balení doprava zdarma

Mix granulí Essential za skvělou cenu.

TOP DRY FOODS 2012

TOP DRY FOODS 2012

Vybíráte granule pro svého psa s rozmyslem nebo jdete na náhodu? Zabýváte se potřebami a stavem svého psa?

Když o tom přemýšlíte, většina chovatelů psů to dělá opačně: Koupí si psa a krmí ho čímkoli, co je napadne a dál ho krmí tím samým. Později, když se u psa rozvinou nějaké zdravotní problémy, jako například svědění, ušní infekce, neobvyklý úbytek váhy nebo obezita, teprve začne přemýšlet, čím ho bude krmit. Jak si ale vybrat? Musíte někde začít - a už pravděpodobně svého psa krmíte, že?

Rozeberte složení krmiva, jež používáte. Vyhodnoťte zdravotní stav vašeho psa a začněte zlepšovat jeho stravu. Nemějte obavy, jestli je toto váš případ, někde začít musíte. Jakmile si jednou uvědomíte, že jste zodpovědní za zdraví vašeho psa, namísto častého odbývání potřebujete vědět, jakým směrem se vydat. Vysokoproteinová strava? Bezobilná? Malé plemeno? Starý pes?

Úplně první krok, který byste měli udělat, by měla být návštěva nezávislého, dobře zásobovaného obchodu s krmivy. Pokud žádný ve vašem okolí není, druhá nejlepší možnost by měl být řetězec specializovaných prodejen jako Petco nebo PetSmart. Je potřeba si prohlédnout spoustu obalů krmiv – a to nejen hezké obrázky na nich. Je potřeba si přečíst všechny nápisy na obalu, a to i zezadu, na stranách a někdy dokonce i zespodu. Zaměřte se na ty části na obalu, které jsou povinně uváděné ze zákona – obsahující nejvíce podstatných informací. Popíšeme je níže a řekneme vám, co hledat.

- Tabulka se složením. Všechny přísady, které jsou obsaženy v krmivu, jsou vypsány v této části. Pokud je v krmivu obsaženo něco, co není uvedeno v této části, znamená to vážné následky pro firmu, která krmivo vyrábí. (nicméně, dohled, testování a vymáhání se liší stát od státu). Jednotlivé složky jsou v krmivu uvedeny podle podílu jejich zastoupení v celkové hmotnosti, kdy jsou přidávány do obrovských mixovacích nádob v továrně na psí krmivo.

Takže první složka uvedná na obalu je v krmivu zastoupena nejvíce, že? Ano - s jednou obrovskou výjimkou. Čerstvé maso, jako kuřecí, vepřové, rybí, atd., obsahuje spoustu vody, která je poměrně těžká. Voda v mase se vypaří během vařícího a sušícího procesu. To, co zůstane v hotovém produktu, nemusí být ve stejném množství, jako před úpravou. Proto spousta společností uvádí ve složení čerstvé maso, ale také masovou moučku – zrnitý prášek z "masa" (kosti, kůže, tuk, šlachy a klouby), který je vyráběn procesem zvaným „rendering“. Například kuřecí moučka je většinou vyráběna z kuřecích koster, tělo kuřete bez hlavy, peří, noh, střev a větších kusů masa (ty jsou oddělovány pro lidskou konzumaci). Vše se rozemele na drť a poté se uvaří ve velkých nádržích, kde se většina tuku sebere a zbytek se nahřívá dokud se většina vlhkosti z produktu nevypaří.

Produkt se mele znovu na jemný prášek, zrnitou hmotu: kuřecí moučka! Čerstvé maso obvykle obsahuje okolo 15 % až 25 % bílkovin a okolo 65% až 75% procent vody. Masové moučky obsahují pouze okolo 10 % vody spolu s 65% až 70% bílkovin. Obsah čerstvého masa ve skutečnosti zvyšuje chutnost psího krmiva - ale aby se dostatečně zvýšilo celkové množství bílkovin, musí být krmivo posíleno v ideálním případě o masové moučky nebo jiné zdroje bílkovin.

- Garantovaná analýza. V této části etikety najdete hodnoty určující přibližné množství bílkovin, tuků, vlákniny a množství vody v krmivu. Proč „přibližné“? Protože množství uvedené u bílkovin a tuků je uváděno v minimálních hodnotách. Množství vlákniny a vlhkosti jsou uváděné v maximálních hodnotách. Množství bílkovin a tuků může být vyšší, než je ve skutečnosti uvedeno na obalu – můžeme zjistit, že v mnoha lepších krmivech jsou hodnoty daleko vyšší. Množství vlákniny a vlhkosti jsou naproti tomu blíže k uváděným hodnotám.

(Poznámka: v seznamu schválených krmiv vydaného v roce 2012 jsme vyjmenovali hodnoty u důvěryhodného rozboru pro každé uvedené krmivo. Berte na vědomí, že bílkovinné a tukové hodnoty jsou zaručená minima, a hodnoty vlákniny a vody jsou zaručená maxima).

- Minimální trvanlivost. Datum/číslo. Doporučujeme hledat vyražené číslo, které sděluje, kdy bylo krmivo vyrobeno. Čím čerstvější je krmivo, tím lepší. Tuky časem žluknou a spousta vitamínů začíná ztrácet svůj účinek. V nejlepším případě kód často obsahuje datum výroby krmiva, takže víte, kdy přesně bylo vyrobeno. Přírodně konzervované krmivo nevydrží tak dlouho, jako krmivo s umělými konzervanty. Spousta společností, které používají přírodní konzervanty uvádí, že produkty by se měly spotřebovat do jednoho roku, přestože můžete vidět „spotřebujte nejlépe do“ s daty do 3 let od data výroby. Neměli bychom vědomě kupovat a používat krmiva, které jsou blízko minimální trvanlivosti.

- prohlášení AAFCO. Pokud krmivo splňuje požadavky na tvrzení „úplná a vyvážená strava“, je vyžadováno, aby to bylo uváděno na etiketě. (Pro více informací o metodách, které používají výrobci krmiv, aby vytvořili úplnou a vyváženou stravu, podívejte na „Whole Dog Journal's 2007 Dry Dog Food Review,” WDJ únor 2007.) AAFCO znamená “oficiální asociace americké kontroly krmiv“, a jeho navrhnuté standardy jsou základem k formulaci úplné a vyvážné stravy pro štěňata, chovné psy, starší a dospělé psy. Pokud strava není úplná a vyvážená, musí být označena jako „doplněk stravy“ nebo „pro občasnou výživu“

- Kontaktní informace o společnosti vyrábějící krmivo. Nemělo by být těžké kontakovat zodpovědného člověka, když máte pochybnosti o krmivu pro vašeho psa. Etikety by měly obsahovat jméno a adresu společnosti spolu s bezplatnou linkou a webovými stránkami. Na druhém konci by měla být informovaná osoba. Je bezúčelné, pokud můžete firmě pouze nechat zprávu a nikdo vám zpátky nezavolá.

Hodnoťe a porovnávejte. Nyní je čas jít domů a podívat se na etiketu krmiva, kterým krmíte svého psa. Podívejte se na složení a hodnoty tuků a bílkovin v krmivu. Srovnejte to s krmivem, které jste viděli ve specializovaném obchodě nebo na internetu. (pokud si chcete užít zábavu, podívejte se na krmiva v obyčejných obchodech a na nejlevnější krmiva v supermarketech. To je rozdíl, že? (Zboží v těchto obchodech se stěží podobá krmivu jakmile zjistíte, jak pravé krmivo vypadá.)

Nyní se pozorně podívejte na svého psa. Ztělesňuje ideální zdravotní stav? Je štíhlý, ve formě, psychicky vyrovnaný, s lesklou srstí, čirýma očima a rozumně příjemným dechem? Je jeho bobek středně měkký, ne moc tvrdý ani ne moc měkký?

Pokud je pes tlustý nebo příliš vychrtlý, jeho srst je zapáchající, mastná nebo zacuchaná a má sklony k drbání, bezdůvodnému vykusování, má zalepené oči, stále prdí, má zácpu nebo průjem, potřebujete vybrat jiné krmivo! Použijte tyto informace jako radu, abyste měli inspiraci co hledat – nebo na co si dávat pozor v případě nežádoucích vlastností. Použili jsme ty samé informace pro posouzení produktových řad u všech 48 společností, které nabízejí stovky různých druhů granulí, jež se objevují na našem „seznamu schválených krmiv pro psy“ .

Všechny produkty zde uvedené splňují naše základní kritéria pro nejkvalitnější krmivo a mohou případně vytvořit seznam osvědčených produktů, které můžete vyzkoušet pro krmení vašeho psa. Prosím všimněte si, že produkty nejsou hodnoceny a známkovány; jsou uvedeny abecedně podle firmy. Nevybírejte nové krmivo pro svého psa podle obalu. Měli byste mít rozumný důvod pro jeho nákup. Například:

- Pokud má váš pes nadváhu, neměli byste přejít na krmivo bez obsahu obilnin které obsahuje (minimálně) 30 % tuku. Místo toho, bude rozumější vyhledat krmivo s vyšším obsahem bílkovin (ale málo tuku) než to, kterým krmíte nyní. Cílem je nahradit cukry bílkovinami bez zvýšení tuku. Přestože výrobci krmiv nejsou povinni uvádět množství kalorií, spousta z nich sděluje tuto informaci dobrovolně a to vám může pomoci určit jaké krmivo vybrat.

- Pokud má váš pes potíže se svědění, hledejte krmivo s omezeným počtem použitých surovin (pouze jeden zdroj bílkovin a jeden zdroj sacharidů, pokud možno bez obilovin) které neobsahuje žádné z ingrediencí obsažených v současném krmivu.

- Pokud je váš pes příliš hubený, hledejte krmivo s vyšším obsahem tuku, zvláště pokud krmivo kterým psa krmíte, ho obsahuje málo.

- Pokud se vám zdá, že váš pes ztrácí kondici, zaměřte se na jídlo s více bílkovinami a s více kvalitními bílkovinami, než zvíře konzumuje nyní (kuře a kuřecí maso je lepší než vedlejší živočišné produkty, kukuřice nebo kukuřičný lepek)

- Pokud má váš pes zažívací problémy, zkuste krmivo s menším obsahem
tuku, jiným zdrojem bílkovin nebo bezobilnou stravu. Záleží na tom, co bude na vašeho psa fungovat

- Pokud je váš pes líný, nekrmte ho krmivem s vysokým obsahem tuku.

- Pokud je váš pes pořád hladový, porozhlédněte se po krmivu s vyšším obsahem tuku (a možná s vyšším obsahem bílkovin)

- Pokud je váš pes vybíravý, měňte často jeho stravu a nabídněte mu krmivo s různými druhy bílkovin, abyste zjistili, které mu vyhovují nejvíce. Možná vám bylo řečeno, že je špatné měnit stravu nebo jste možná měli špatné zkušenosti, když váš pes snědl něco jiného a vámi neschváleného, což vyústilo v plynatost či průjem. U většiny psů, když změníte krmivo, zlepšíte tím jejich trávení.

Pokud krmíte psa stále stejnou stravou, množství trávících enzymů je nízké a rozmanitost bakterií ve střevech je malá. Můžete zrychlit přizpůsobení na jinou stravu tím, že přidáte trávicí enzymy, probiotika, a probiotické doplňky, abyste zlepšili prostředí ve střevech.

Pozorujte svého psa! Nechte ho, aby vám sám ukázal, jak mu nová strava vyhovuje. Sledujte ho a pamatujte si, co jste zkusili, abyste mohli pokračovat a dále zdokonalovat stravu vašeho psa – a jak doufáme, zlepšili jeho fyzickou kondici, mentální bystrost a jeho celkovou výdrž.

Podtržené značky granulí naleznete v nabídce našeho eshopu. Mediálně známé značky jako ProPlan, Eukanuba, Hills, Royal Canin nedosahují svým složením požadované kvality, proto v tomto seznamu nejsou uvedeny.

TOP DRY FOODS 2012

ADDICTION FOODS - Te Puke, New Zaeland, addictionfoods.com
AINSWORTH PET NUTRITION - (Back to Basics) Meadville, PA, backtobasicspetfood.com
ANNAMAET PETFOODS - Sellersville, PA, annamaet.com
ARTEMIS PET FOODS (Agarx, Fresh Mix) - North Hollywood, CA, artemiscompany.com
BLUE BUFFALO COMPANY (Blue Life Protection, Blue Longevity, Blue Wilderness , Blue Basics) Wilton, CT, bluebuff.com
BLUE SEAL FEEDS - Londonderry, NH, bynaturepetfoods.com
BREEDERS CHOICE PET FOODS - (Active Care, Advanced Pet Diets Select Choice, Avoderm Natural Owen-Baked, Pinnacle Holistic)
BURNS PET HEALTH - Valparaiso, IN, burnspethealth.com
CANIDAE CORP . - San Luis Obispo, CA, canidae.com
CANINE CAVIAR PET FOODS - Costa Mesa, CA, caninecaviar.com
CARNA4 INC. - Toronto, Ontario, Canada
CASTOR & POLLUX PET WORKS - (Organix, Ultramix) Clackamas, OR, castorpolluxpet.com
CHAMPION PETFOODS - Morinville, Alberta, Canada, championpetfoods.com
DARFORD INTERNACIONAL - (Zero/G) Vernon, British Columbia, Canada, darford.com
DIAMOND PET PRODUCTS - (Chicken Soup, Premium Edge, Professional Pet Foods, Taste of the Wild) Meta, MO
DICK VAN PATTEN´S NATURAL BALANCE - Pacoima, CA, naturalbalance.net
DOGSWELL, LLC - Los Angeles, CA, dogswell.com
DR. GARY´S BEST BREED - (Best Breed), Findlay, OH, bestbreed.com
DR.TIM´S PET FOOD COMPANY - Marquette, MI, drtims.com
DRS. FOSTER & SMITH - Rhinelander, WI, drsfostersmith.com
EVANGER´S DOG & CAT FOOD COMPANY - Wheeling, IL, evangersdogfood.com
FIRSTMATE PET FOODS - (FirstMate, FirstMate Classic, Skoki ) North Vancouver, BC, Canada, firstmate.com
FROMM FAMILY FOODS - (Fromm Four-Star Canine Entrees, Gold Nutritionals, Fromm Classics) Mequon, WI, frommfamily.com, (pro EU vyrábí
Colimanor(GB) jiné složení receptur, tyto receptury nebyly hodnoceny, evropské továrny nebyly prověřeny), postalpetsproduct.co.uk
GRANDMA MAE´S COUNTRY NATURALS - New York, NY, grandmamaes.com
HI-TEK RATIONS - (HI-Tek Naturals) Dublin,GA, hitekrations.com
HORIZON PET NUTRITION - (Amicus, Horizon Complete, Horizon Legacy) Rosthern, Saskatchewan, Canada, horizonpetnutririon.com
KENT NUTRITION GROUP - (By Nature, By Nature Organics), Muscatine, IA, bynaturepetfoods.com
LINCOLN BIOTECH - (Zinpro) East Bend, NC, lincolnbiotech.com
LOTUS NATURAL FOOD - Torrance, CA, lotuspetfoods.com
MERRICK PET CARE - (Before Grain, Merrick, Whole Earth Farms) Amarillo, TX, merrickpetcare.com
MIDWESTERN PET FOODS, INC. - Evansville, IN, earthbornholisticpetfood.com
MULLIGAN STEW PET FOOD - Jackson, WY, mulliganstewpetfood.com
NATURA PET PRODUCTS - (California Natural, EVO, HealthWise, Innova, Karma) Davis, CA, naturapet.com
NATURE´S VARIETY - (Instinct, Prairie) Lincoln, NE, naturesvariety.com
OMNIPRO PET FOODS - Madison, MS, omnipropet.net (pro EU vyrábí Colimanor(GB) jiné složení receptur, tyto receptury nebyly hodnoceny, evropské
továrny nebyly prověřeny), omnipropetfoods.co.uk
PERFECT HEALTH DIET PRODUCTS - (PHD Viand) Elmsford, NY phdproducts.com
PET CHEF EXPRESS - New Westminster, BC, Canada, petchefexpress.ca
PETCUREAN PET NUTRITION - (GO! Natural, NOW! Grain Free
, Summit Holistics) Chilliwac, BC, Canada, petcurean.com
PETGUARD - (PetGuard LifeSpan, PetGuard Organics LifePath, PetGuard Organics Vegetarian), Green Cove Springs, FL, petguard.com
PET VALU - (Performatrin Ultra) Markham, Ontario, Canada, performatrinultra.com
PRECISE PET PRODUCTS - (Precise, Precise Holistic Complete, Precise Plus) Nocogdoches,TX, precisepet.com
SMARTPACK CANINE - (LiveSmart) Plymouth, MA, smartpak.com
THREE DOG BAKERY - (Bake to Nature) - Kansas City, MO, threedog.com
SOLID GOLD HEALTH PRODUCTS FOR PETS, INC. - El Cajon, CA, solidgoldhealth.com
TUFFY´S PET FOODS, INC. - (Natural Planet Organics, NutriSource, PureVita) Perham, MN, nutrisourcedogfood.com
VERUS PET FOOD - Abingdon, MD, veruspetfoods.com
VET CHOICE - (Vets Choice Health Extension), Deer Park, NY, vetschoice.com
WELLPET - (Holistic Select, Wellness Core, Wellness Simple Solutions, Wellnes Super5Mix) Tewksbury, MA, wellpet.com

Jaké granule pro psy doporučuje Whole Dog Journal v roce 2013?

Volně přeloženo z The Whole Dog Journal.


Zpět na články


Další podobné články

Jaké granule jsou nejlepší?

Jaké granule jsou nejlepší?

Sami poznáte na svém psu, jaké granule mu vyhovují. Někde ale začít musíte.

Bezobilné granule DOXNEO právě dorazily do našeho skladu.

Bezobilné granule DOXNEO právě dorazily do našeho skladu.

V jednoduchosti je krása. Tak jde popsat filozofii značky Doxneo. Podívejte se, co vám nabízí.

Top Dry Foods 2018

Top Dry Foods 2018

S železnou pravidelností vychází v únoru přehled nejlepších krmiv pro aktuální rok. Je tomu tak i letos a zde ho pro vás máme. Seznam Top Dry Foods…

Granule pro psy Primordial - novinka v našem e-shopu

Granule pro psy Primordial - novinka v našem e-shopu

Právě jsme naskladnili granule pro psy Primordial jako náhradu za oblíbený Black Canyon. Od stejného výrobce s identickým složením.


Vybíráme jen to nejlepší

Rozumíme tomu. Neprodáváme krmivo, ale opravdové jídlo.

100% produktů skladem

V našem e-shopu vám prodáme jen to, co máme opravdu skladem.

Váš názor nás zajímá

Tisíce komentářů našich zákazníků vám pomohou vybrat to nejlepší.

Jsme rychlí

Objednejte do 14 hodin a pošleme to ještě dnes (v pracovní dny).

Menu kategorií