arrow-down arrow-down-menu arrow-right arrow-top basket close delete envelope filter fly heart home check menu phone search thumbup user truck arrow cart user2 zoom

Na velká balení doprava zdarma

Mix granulí Essential za skvělou cenu.

TOP DRY FOODS 2013 - test krmiv pro psy

TOP DRY FOODS 2013 - test krmiv pro psy

Způsob jak poznat kvalitní granule pro psy vám nabízí  magazín The Whole Dog Journal a  jeho nezávislý seznam nejlepších granulí roku 2013.

Před šestnácti lety, kdy byly poprvé vyhodnoceny "prémiové" receptury granulí pro psy, jsme nenašli mnoho receptur, jež by splňovaly naše kriteria pro zařazení do seznamu TOP DRY FOODS. V roce 1998 byly firmy, které vyráběly tyto receptury, malé a neznámé. Drtivá většina granulí na trhu obsahovala odporné složky (např. masokostní moučky nebo živočišný tuk) a firmy, jež je vyráběly, nebyly moc vstřícné k zákazníkům. Dokonce i ti nejlepší výrobci nabízející ty nejkvalitnější granule na trhu byli zdrženliví na informace o zdrojích jejich složek a továren, kde se krmiva vyrábí.

Dnes zažívá segment nejkvalitnějších psího krmení strmý růst. Celý "PET" trh narostl, ale nárůst receptur, jež splňují kriteria našeho výběru, byl pozoruhodný. Spotřebitelská poptávka donutila i ty největší společnosti podstatně vylepšit své receptury. Inteligentní výrobci našli způsob, jak nabídnout ve svých recepturách složky, které chtějí zákazníci ve složení vidět.

Rozpoznat kvalitní krmivo není tak těžké. Možná ale může být problém takové krmivo ve vašem obchodě najít. Kvalitní krmivo z prvotřídních surovin je také dražší, ale zlepšení kondice a zdraví vašeho psa Vás jistě přesvědčí vyměnit krmiva nízké kvality za lepší. Máme nějaké návrhy, pokud uvažujete o změně.

Konec seznamu? Ne, ale můžu o tom snít. Před mnoha lety jsme se dohodli, že budeme každý rok publikovat recenze suchých krmiv pro psy. Můj šéf a já jsme vedli dlouhé diskuze o tom, zda našim předplatitelům sestavit pouze návod, jak vybrat dobré krmivo, nebo připojit seznam výrobců, jež tato krmiva vyrabí. Naši čtenáři uvádějí jako důvod, proč si nás předplácejí, seznam TOP DRY FOODS. Já ale nesnáším seznam. Proč? Dovolte mi napsat pár důvodů, proč tomu tak je.

Lepší je naučit lidi chytat ryby, než jim nějakou dát. Moc bych si přála, aby lidé četli článek, jež každý rok uvádí seznam TOP DRY FOOD a pochopili, jaká jsou kriteria, jež musí krmiva splňovat, aby byla zařazena na seznam. Můj šéf říká: Nancy, většina lidí si nikdy nepřečte Váš článek. Oni chtějí seznam. Po několika letech jsem si uvědomila, že má pravdu. Po několik měsíců po zveřejnění článku, kde vysvětluji, jaká jsou kritéria pro zařazení na TOP DRY FOODs, stále dostávám dopisy s otázkou, proč granule B a C jsou na seznamu a XY tam nejsou. Všechny tyto odpovědi jsou obsaženy v článku. Někteří lidé nečtou článek, oni chtějí seznam.

Jestliže jste našli Vaše granule na seznamu, neznamená to ještě, že jsou to nejlepší granule pro vašeho psa. Je to pouze výchozí bod, nic víc. Je to jeden z mnoha výrobků, jež splňují naše kritéria pro výběr. Všechny receptury ale každému psu vyhovovat nemusí. Chci, aby lidé dokázali identifikovat atributy kvalitních krmiv a dokázali rozpoznat, které konkrétní krmivo prospívá vašemu psu a co dělat, když to tak není.

 

Přečtěte si, co je uvedeno na pytli!

- Složení (zde jsou uvedeny jednotlivé složky krmiva v sestupném pořadí podle hmotnostního zastoupení). Další informace o složení - za minutku.

 - Zaručená analýza (uvádí minimální množství bílkovin a tuků a maximální množství vlákniny a vlhkosti, někdy i ostatní živiny). Musíte vědět, kolik bílkovin a tuků obsahuje vaše nynější krmivo a zda je potřeba vašemu psu zvýšit nebo ubrat množství těchto látek. Pokud krmíte nekvalitními granulemi, řekněme s 19% bílkovin a 8% tuku, asi by nebylo vhodné náhle přejít na zátěžové granule s 40% bílkovin a 28% tuku.

 

Jak číst složení krmiva? 

- Znaky kvalitního krmiva jsou spousta druhově určených živočišných bílkovin v horní části seznamu složek (kuřecí maso, jehněčí, krůtí moučka atd.). Vedlejší živočišné produkty jsou nekvalitní zdroj bílkovin pochybného původu. Drůbeží moučka není také to pravé, co by se mělo objevit ve složení.

- Jestliže je čerstvé maso na prvním místě na seznamu složek (voda se při zpracování vypaří a obsah této složky se ve výsledném výrobku sníží), měl by být přítomen v horní části složení ještě jiný zdroj živočišných bílkovin.

- Ovoce, zelenina a obilí. Tyto čerstvé a nezpracované složky krmiva obsahují živiny v jejich přírodní a komplexní síle, plné vitamínů, enzymů a antioxidantů v neporušené formě. Nelekejte se, jedné nebo dvou frakcí produktů, jako jsou třeba rajčatové výlisky nebo rýžové otruby a to zejména v případě, že se nachází nízko na seznamu složek.  

 

Na co si dát pozor ve složení krmiva?

- Maso a vedlejší živočišné produkty. Určené živočišné složky jsou skladovány v čistotě a chladu narozdíl od levnějších vedlejších produktů.

 - Neurčené tuky a oleje - to může být doslova vše včetně použitého tuku z restaurací. "Živočišný tuk" to je opravdové peklo v misce. "Drůbeží tuk" není zase tak podezřelá složka, ale daleko lepší je "kuřecí tuk" nebo "kachní tuk".

- Přidaná sladidla - psi, stejně jako lidé mají rádi sladkou chuť. Přidaná sladidla přesvědčí mnoho psů jíst nekvalitní krmiva složená ze zbytků a vedlejších produktů.

- Umělá barviva, příchutě nebo chemické konzervanty (BHA, BHT, ethoxyquin). Vašemu psu je rozhodně jedno, jakou barvu má granule, ale Vám se to může více líbit. Vašeho psa spíše povzbudí lákavá chuť masa a tuku. Místo chemických konzervantů lze použít přírodní konzervaci vitamínem E, C nebo rozmarýnem. Krmivo, jež je přírodně konzervováno, ale nevydrží tak dlouho, proto je nutné spotřebovat takové krmivo co nejdříve.

 

Možná jste někde četli, že není dobré střídat granule nebo jste měli špatnou zkušenost, když Váš pes snědl něco jiného než obvykle a začal prdět nebo trpěl průjmem. U většiny psů platí, čím více střídáte receptury, tím jejich zažívání "vytrénujete". Doporučejeme měnit receptury každých pár měsíců (můžete i častěji, každý pytel jiný). Změna potravy pomáhá předcházet vzniku alergií. Pokud Váš pes jí stejné jídlo měsíce a roky, mohou být zejména minerální úrovně doslova zakořeněné v těle vašeho psa. To může být zvlášť škodlivé, pokud granule obsahují nadměrné nebo nedostatečné množství vitamínů a minerálních látek.

A konečně to nejdůležitější. Sledujte Vašeho psa a vyhodnocujte, jak na něho nové granule působí. Mějte přehled o tom, jaké nutriční hodnoty a složení má krmivo, které používáte. (vystřihněte si tyto údaje z prázdného pytle nebo si napište přesný název krmiva, abyste si tyto ůdaje mohli vyhledat na internetu). Vylepšujte a upravujte stravu Vašeho psa a již zanedlouho uvidíte zlepšení v jeho fyzické kondici, stavu srsti a kůže a celkové energii.

 

Podtržené značky granulí naleznete na našem eshopu.

TOP DRY FOODS 2013 

ADDICTION FOODS - Te Puke, New Zaeland, addictionfoods.com

AINSWORTH PET NUTRITION - (Back to Basics) Meadville, PA, backtobasicspetfood.com

ANNAMAET PETFOODS - Sellersville, PA, annamaet.com

ARTEMIS PET FOODS (Agarx, Fresh Mix) - North Hollywood, CA, artemiscompany.com

BENCH & FIELD PET FOODS ( Holistic Natural Canine) - Grand Rapids, MI, benchandfield.com

BLACKWOOD PET FOOD - Lisbon, OH, blackwoodpetfood.com

BLUE BUFFALO COMPANY (Blue Life Protection, Blue Longevity, Blue Wilderness , Blue Basics) Wilton, CT, bluebuff.com

BLUE SEAL FEEDS - Londonderry, NH, bynaturepetfoods.com

BURNS PET HEALTH - Valparaiso, IN, burnspethealth.com

CANIDAE CORP . - San Luis Obispo, CA, canidae.com

CANINE CAVIAR PET FOODS  - Costa Mesa, CA, caninecaviar.com

CARNA4 INC. - Toronto, Ontario, Canada

CASTOR & POLLUX PET WORKS - (Organix, Ultramix) Clackamas, OR, castorpolluxpet.com

CENTRAL GARDEN & PET - (Active Care, Advanced Pet Diets Select Choice, Avoderm, Pinnacle

CHAMPION PETFOODS - Morinville, Alberta, Canada, championpetfoods.com

DIAMOND PET PRODUCTS - (Chicken Soup, Premium Edge, Professional Pet Foods, Taste of the Wild) Meta, MO

DOGSWELL, LLC - Happy Hips, Nutrisca, Vitality, Los Angeles, CA, dogswell.com

DR. GARY´S BEST BREED - (Best Breed), Findlay, OH, bestbreed.com

DR.TIM´S PET FOOD COMPANY - Marquette, MI, drtims.com

DRS. FOSTER & SMITH - Rhinelander, WI, drsfostersmith.com

EVANGER´S DOG & CAT FOOD COMPANY - Wheeling, IL, evangersdogfood.com

FIRSTMATE PET FOODS - (FirstMate, FirstMate Classic, Skoki ) North Vancouver, BC, Canada, firstmate.com

FROMM FAMILY FOODS - (Fromm Four-Star Canine Entrees, Gold Nutritionals, Fromm Classics) Mequon, WI, frommfamily.com, (pro EU vyrábí Colimanor(GB) jiné složení receptur, tyto receptury nebyly hodnoceny, evropské továrny nebyly prověřeny), postalpetsproduct.co.uk

GRANDMA MAE´S COUNTRY NATURALS - New York, NY, grandmamaes.com

HILLS PET NUTRITION INS - (Ideal Balance) Topeka, KS

HI-TEK RATIONS - (HI-Tek Naturals) Dublin,GA, hitekrations.com

HORIZON PET NUTRITION - (Amicus, Horizon Complete, Horizon Legacy) Rosthern, Saskatchewan, Canada, horizonpetnutririon.com

KENT NUTRITION GROUP - (By Nature, By Nature Organics), Muscatine, IA, bynaturepetfoods.com

LINCOLN BIOTECH - (Zinpro) East Bend, NC, lincolnbiotech.com

LOTUS NATURAL FOOD - Torrance, CA, lotuspetfoods.com

MERRICK PET CARE - (Before Grain, Merrick, Whole Earth Farms) Amarillo, TX, merrickpetcare.com

MIDWESTERN PET FOODS, INC. - Evansville, IN, earthbornholisticpetfood.com

MULLIGAN STEW PET FOOD - Jackson, WY, mulliganstewpetfood.com

NATURA PET PRODUCTS - (California Natural, EVO, HealthWise, Innova, Karma) Davis, CA, naturapet.com

NATURES SELECT CORP. - (Natures Select), Anaheim, CA, naturalpetfooddelivery.com

Natural Balance - (Limited Ingredient Diet, Alpha Dog, Organic, Ultra Premium), Pacoima CA, naturalbalanceinc.com

NATURE´S VARIETY - (Instinct, Prairie) Lincoln, NE, naturesvariety.com

NUTRO ULTRA - (Ultra Holistic), Franklin, TN, ultraholistic.com

PARTY ANIMAL - (Party Animal), West Hollywood, CA, partyanimalpetfood.com

PERFECT HEALTH DIET PRODUCTS - (PHD Viand) Elmsford, NY phdproducts.com

PERFORMANCE PET PRODUCTS - (Spring Naturals), Mitchel, SD, springnaturals.com

PET CHEF EXPRESS - New Westminster, BC, Canada, petchefexpress.ca

PETCUREAN PET NUTRITION - (GO! Natural, NOW! Grain Free

, Summit Holistics) Chilliwac, BC, Canada, petcurean.com

PETGUARD - (PetGuard LifeSpan, PetGuard Organics LifePath, PetGuard Organics Vegetarian), Green Cove Springs, FL, petguard.com

PET VALU - (Performatrin Ultra) Markham, Ontario, Canada, performatrinultra.com

PRECISE PET PRODUCTS - (Precise, Precise Holistic Complete, Precise Plus) Nocogdoches,TX, precisepet.com

PYRAMID PET PRODUCTS - (Tuscan Natural Simply Pure, Natural Harvest, Natural Carne), Las Vegas, NV, pyramidpet.com

PROCTER & GAMBLE PET CARE - (Eukanuba Naturally Wild, Eukanuba Pure Formulas), Cincinnati, OH, eukanuba.com

SMARTPACK CANINE - (LiveSmart) Plymouth, MA, smartpak.com

THREE DOG BAKERY - (Bake to Nature) - Kansas City, MO, threedog.com

SOLID GOLD HEALTH PRODUCTS FOR PETS, INC. - El Cajon, CA, solidgoldhealth.com

TUFFY´S PET FOODS, INC. - (Natural Planet Organics, NutriSource, PureVita) Perham, MN, nutrisourcedogfood.com

VERUS PET FOOD - Abingdon, MD, veruspetfoods.com

VET CHOICE - (Vets Choice Health Extension), Deer Park, NY, vetschoice.com

VIAND - (Viand), Elmsford, NY, viandpet.com

WELLPET - (Holistic Select, Wellness Core, Wellness Simple Solutions, Wellnes Super5Mix) Tewksbury, MA, wellpet.com

Podivejte se jak to dopadlo v roce 2017


Zpět na články


Další podobné články

Jaké granule jsou nejlepší?

Jaké granule jsou nejlepší?

Sami poznáte na svém psu, jaké granule mu vyhovují. Někde ale začít musíte.

Bezobilné granule DOXNEO právě dorazily do našeho skladu.

Bezobilné granule DOXNEO právě dorazily do našeho skladu.

V jednoduchosti je krása. Tak jde popsat filozofii značky Doxneo. Podívejte se, co vám nabízí.

Top Dry Foods 2018

Top Dry Foods 2018

S železnou pravidelností vychází v únoru přehled nejlepších krmiv pro aktuální rok. Je tomu tak i letos a zde ho pro vás máme. Seznam Top Dry Foods…

Granule pro psy Primordial - novinka v našem e-shopu

Granule pro psy Primordial - novinka v našem e-shopu

Právě jsme naskladnili granule pro psy Primordial jako náhradu za oblíbený Black Canyon. Od stejného výrobce s identickým složením.


Vybíráme jen to nejlepší

Rozumíme tomu. Neprodáváme krmivo, ale opravdové jídlo.

100% produktů skladem

V našem e-shopu vám prodáme jen to, co máme opravdu skladem.

Váš názor nás zajímá

Tisíce komentářů našich zákazníků vám pomohou vybrat to nejlepší.

Jsme rychlí

Objednejte do 14 hodin a pošleme to ještě dnes (v pracovní dny).

Menu kategorií