arrow-down arrow-down-menu arrow-right arrow-top basket close delete envelope filter fly heart home check menu phone search thumbup user truck arrow cart user2 zoom

Na velká balení doprava zdarma

Sáčky na bobky Earth Rated za skvělou cenu!

Test granulí pro psy Whole Dog Journal 2011

Test granulí pro psy Whole Dog Journal 2011

Vyšel respektovaný přehled nejlepších granulí podle Whole Dog Journal. A podle čeho je sestaven a jaká jsou kriteria pro nejlepší krmiva?

Jaká jsou kriteria pro výběr granulí podle Whole Dog Journal?

Cena - tady platí přímá úměra mezi cenou krmiva pro psy a jeho kvalitou. Levné jídlo nemůže být to nejzdravější pro vašeho psa. Je vyrobeno z levnějších surovin. Maso může být ze zvířat, která byla mrtvá již před porážkou, nemocná nebo postižená. Při výrobě se používají obiloviny neznámého původu a nízké kvality, jež zachrání před zkázou pouze nízká prodejní cena.

Dobré krmivo z kvalitních surovin je dražší a firmy, které ho vyrábí, musí prodávat dráž. Ano, vyšší cena může být dobré vodítko svědčící o kvalitě, ale tak jednoduché to přeci jenom není. Vyšší ceny mohou být také důsledkem vysokých reklamních rozpočtů nebo touhou po vyšším zisku.

Někteří výrobci stále prodávají granule "hamburger kvality" za cenu "filet mignon". Trh ale směřuje v těchto věcech k nápravě. Takovéto výrobky nejsou schopny dlouhodobě plnit očekávání zakazníků oproti opravdu kvalitním granulím. V dnešní internetové době může několik desítek majitelů, jejichž psi mají přetrvávající problémy po opravdu drahém jídle, rozvířit docela slušný rozruch.

Ingredience - použité suroviny vám napoví při výběru těch správných granulí. Někteří chovatelé trvají na tom, aby veškeré suroviny byly z domácích zdrojů. Nedůvěřují žádným dováženým složkám krmiva, např. z Činy.

Není pochyb o tom, že některé složky jsou opravdu mizerné kvality. Na druhou stranu, někteří výrobci mají dokonale zvládnutou kontrolu kvality tak, aby zajistili, že nakupované čínské kuřecí je stejně bezpečné a zdravé, ale levnější, než kuře chované v USA nebo Kanadě. Proto nelze všechny házet do jednoho pytle a je nutné posuzovat případ od případu. Výrobce tedy musí jasně vysvětlit, jaké procesy řízení kvality používá k zajištění čistoty a zdravotní nezávadnosti svých výrobků, jejichž suroviny dováží ze zahraničí.

Existuje několik složek, které jsou běžně hodnoceny jako nežádoucí v krmivech pro psy. Je to kukuřice, pšenice a sója. Určité procento psů může být alergických či netolerantních na některou z těchto složek. Malé množství takových přísad(uvedených dále na seznamu složek ve složení krmiva) jistě vašeho psa, který nemá na tyto suroviny alergickou reakci, nijak neohrozí. Je to pouze známka toho, že jsou použity méně kvalitní a levnější suroviny.

Další kontroverzní suroviny, jako jsou řepné řízky, rajčatové mláto nebo vojtěška, podle nás, plní v jinak kvalitním krmivu pouze nutriční nebo funkční, podpůrné role (např. regulují stolici). Nejsou-li mezi hlavními složkami krmiva, nevadí nám to.

Velikost firmy - giganti jako Procter & Gamble (Iams, Eukanuba), Colgate-Palmolive (Hills) nebo Nestlé (Purina) obvykle nemají chuť rozvíjet a podporovat nejvyšší kvalitu výrobků z prvotřídních surovin.

Malé firmy, oproti tomu, využívají s maximální péčí a pozorností, top kvalitní, lokální, organické (nebo alespoň udržitelně pěstované) suroviny. Vážíme si jejich neúnavného úsilí o inovaci a používání prvotřídních surovin pro zdravější krmivo pro psy. Je to pouze na vás, komu dáte přednost.

Výroba - vlastní výrobní závod nebo "smluvní výrobce"? Ještě před několika lety se firmy, které využívaly jiných výrobců, zdráhaly přiznat, že si krmivo nevyrábějí sami. Jsou to většinou malé firmy, které přicházejí s něčím novým nebo mají jedinečné složení krmiva či vysoce kvalitní složky. Náklady spojené s nákupem vybavení a údržbou výrobních zařízení jsou obrovské, proto využítí volné kapacity jiných výrobců přináší užitek pro obě strany.

Zásadní je však kontrola, zda smluvní výrobce používá předepsané postupy, správné poměry surovin a vede si přesné záznamy o šaržích a kontrolách kvality. Pověst krmiva je velice zranitelná věc, proto kontrola výrobce je v tomto případě primární.

Je tedy lepší vlastní-li firma nebo výrobní závod? V některých případech ano, ale pouze tehdy, je-li dostatečně velká k udržení výroby (viděli jsme několik neuvěřitelně zanedbaných malých výrobních závodů). Ale i ty největší a nejčistší továrny mohou produkovat ta nejméně kvalitní krmiva. Z těchto důvodů pro nás není vlastnictví výrobního závodu kritériem, ale je to věc, která nás zajímá.

Schválená krmiva - Na konci tohoto článku uvádíme "schválená krmiva 2011" (TOP DRY FOODS) podle kritérií Whole Dog Journal. Krmiva jsou řazena abecedně za sebou podle názvu společnosti. Některé firmy vyrábí několik produktových řad. Uvádíme zde každou produktovou řadu, která splňuje kritéria výběru od jednotlivého výrobce. Některé firmy nabízejí desítky různých výrobků s různým množstvím živin a přísad. Jestliže chcete zjistit další informace, navštivte internetové stránky výrobce, kde se dozvíte více o jednotlivých recepturách.

Na závěr opakujeme to, co každý rok. Vaše oblíbené granule nesplňují kritéria našeho výběru? Je to vaše volba! Jestliže váš pes vypadá skvěle, přestože je krmen granulemi, které jsou podle nás nízké kvality, je to pro vás výborná zpráva! Patří mezi několik těch šťastných zvířat, která "spřádají slámu ve zlato". Pokud má alergie, chronický průjem, infekci uší nebo špatnou srst, doporučujeme UPGRADE!

Podtržené značky granulí naleznete na našem eshopu. Hledáte-li ProPlan, Eukanubu, Royal Canin, Hills a další známé značky, hledáte marně. Ač většina těchto výrobců vyrábí pro severoamerický trh granule s lepším složením (než vyrábí v Evropě), svou kvalitou do tohoto seznamu nepatří.

 

ADDICTION FOODS - Te Puke, New Zaeland, addictionfoods.com

ANNAMAET PETFOODS - Sellersville, PA, annamaet.com

ARTEMIS PET FOODS (Agarx, Fresh Mix) - North Hollywood, CA, artemiscompany.com

BACK TO BASICS - Meadville, PA, backtobasicspetfood.com

BENCH & FIELD PET FOODS - Grand Rapids, MI, benchandfield.com

BLUE BUFFALO COMPANY (Blue Life Protection, Blue Longevity, Blue Wilderness , Blue Basics) Wilton, CT, bluebuff.com

BLUE SEAL FEEDS - Londonderry, NH, bynaturepetfoods.com

BREEDERS CHOICE PET FOODS - (Active Care, Advanced Pet Diets Select Choice, Avoderm Natural Owen-Baked, Pinnacle Holistic)

BURNS PET HEALTH - Valparaiso, IN, burnspethealth.com

CANIDAE CORP . - San Luis Obispo, CA, canidae.com

CANINE CAVIAR PET FOODS - Costa Mesa, CA, caninecaviar.com

CASTOR & POLLUX PET WORKS - (Organix, Ultramix) Clackamas, OR, castorpolluxpet.com

CHAMPION PETFOODS - (Acana, Acana Grain Free, Orijen) Morinville, Alberta, Canada, championpetfoods.com

DELLA NATURA COMMODITIES - (Wenaewe) Bayside, NY, dellanaturapet.com

DIAMOND PET PRODUCTS - (Chicken Soup, Premium Edge, Professional Pet Foods, Taste of the Wild) Meta, MO

DICK VAN PATTEN´S NATURAL BALANCE - Pacoima, CA, naturalbalance.net

DOGSWELL, LLC - Los Angeles, CA, dogswell.com

DR.G´S PET FOOD COMPANY - Sedoma, AZ, drgsfreshpetfood.com

DR.TIM´S PET FOOD COMPANY - Marquette, MI, drtims.com

DRS. FOSTER & SMITH - Rhinelander, WI, drsfostersmith.com

EARTBORN HOLISTIC - Evansville, IN, earthbornholisticpetfood.com

EVANGER´S DOG & CAT FOOD COMPANY - Wheeling, IL, evangersdogfood.com

FIRSTMATE PET FOODS - (FirstMate, FirstMate Classic, Skoki Classic, Skoki Grain-Free) North Vancouver, BC, Canada, firstmate.com

FROMM FAMILY FOODS - (Fromm Four-Star Canine Entrees, Gold Nutritionals, Fromm Classics) Mequon, WI, frommfamily.com, (pro EU vyrábí Colimanor(GB) jiné složení receptur, tyto receptury nebyly hodnoceny, evropské továrny nebyly prověřeny), postalpetsproduct.co.uk

HORIZON PET NUTRITION - (Amicus, Horizon Complete, Horizon Legacy) Rosthern, Saskatchewan, Canada, horizonpetnutririon.com

LAUGHING DOG, INC. - Lodi, CA, laughingdoginc.com

LINCOLN BIOTECH - (Zinpro) East Bend, NC, lincolnbiotech.com

LOTUS NATURAL FOOD - Torrance, CA, lotuspetfoods.com

MERRICK PET CARE - (Before Grain, Merrick, Whole Earth Farms) Amarillo, TX, merrickpetcare.com

MULLIGAN STEW PET FOOD - Jackson, WY, mulliganstewpetfood.com

NATURA PET PRODUCTS - (California Natural, EVO, HealthWise, Innova, Karma) Davis, CA, naturapet.com

NATURE´S VARIETY - (Instinct, Prairie) Lincoln, NE, naturesvariety.com

OMNIPRO PET FOODS - Madison, MS, omnipropet.net (pro EU vyrábí Colimanor(GB) jiné složení receptur, tyto receptury nebyly hodnoceny, evropské továrny nebyly prověřeny), omnipropetfoods.co.uk

PERFECT HEALTH DIET PRODUCTS - (PHD Viand) Elmsford, NY phdproducts.com

PET CHEF EXPRESS - New Westminster, BC, Canada, petchefexpress.ca

PETCUREAN PET NUTRITION - (GO! Natural, NOW! Grain Free, Summit Holistics) Chilliwac, BC, Canada, petcurean.com

PET VALU - (Performatrin Ultra) Markham, Ontario, Canada, performatrinultra.com

PRECISE PET PRODUCTS - (Precise, Precise Holistic Complete, Precise Plus) Nocogdoches,TX, precisepet.com

SMARTPAK CANINE - (LiveSmart) Plymouth, MA, smartpakcanine.com

SOLID GOLD HEALTH PRODUCTS FOR PETS, INC. - El Cajon, CA, solidgoldhealth.com

TUFFY´S PET FOODS, INC. - (Natural Planet Organics, NutriSource, PureVita) Perham, MN, nutrisourcedogfood.com

VERUS PET FOOD - Abingdon, MD, veruspetfoods.com

WELLPET - (Holistic Select, Wellness Core, Wellness Simple Solutions, Wellnes Super5Mix) Tewksbury, MA, wellpet.com

Podívejte se také na TOP DRY FOODS 2012


Zpět na články


Další podobné články

Jaké granule jsou nejlepší?

Jaké granule jsou nejlepší?

Sami poznáte na svém psu, jaké granule mu vyhovují. Někde ale začít musíte.

Bezobilné granule DOXNEO právě dorazily do našeho skladu.

Bezobilné granule DOXNEO právě dorazily do našeho skladu.

V jednoduchosti je krása. Tak jde popsat filozofii značky Doxneo. Podívejte se, co vám nabízí.

Top Dry Foods 2018

Top Dry Foods 2018

S železnou pravidelností vychází v únoru přehled nejlepších krmiv pro aktuální rok. Je tomu tak i letos a zde ho pro vás máme. Seznam Top Dry Foods…

Granule pro psy Primordial - novinka v našem e-shopu

Granule pro psy Primordial - novinka v našem e-shopu

Právě jsme naskladnili granule pro psy Primordial jako náhradu za oblíbený Black Canyon. Od stejného výrobce s identickým složením.


Vybíráme jen to nejlepší

Rozumíme tomu. Neprodáváme krmivo, ale opravdové jídlo.

100% produktů skladem

V našem e-shopu vám prodáme jen to, co máme opravdu skladem.

Váš názor nás zajímá

Tisíce komentářů našich zákazníků vám pomohou vybrat to nejlepší.

Jsme rychlí

Objednejte do 14 hodin a pošleme to ještě dnes (v pracovní dny).

Menu kategorií